Ako sa stať milionárom – návod podľa Google

Autor: Peter Zorvan | 22.11.2013 o 14:26 | (upravené 22.11.2013 o 17:19) Karma článku: 9,43 | Prečítané:  2369x

Mysleli ste si, že zarobiť si veľké sumy peňazí sa dá len poctivou a ťažkou prácou? Mysleli ste si veľmi zle! Čo dnes potrebujete, aby ste sa stali boháčom, môžeme zhrnúť do troch bodov: 1.      Buďte hlúpy a priemerný 2.      Založte si účet na Youtube 3.      Natáčajte a uploadujte svoju hlúposť a priemernosť. Počkajte par týždňov a peniažky sa vám budú sypať. Zdá sa vám to príliš jednoduché? Pozrite sa na príklady!

Felix Arvid Ulf Kjellberg - najnižší odhad zárobku - 10 miliónov dolárov za skoro tri miliardy pozretí!

Ešte pred pár rokmi to bol obyčajný  študent, ktorý rád hrával počítačové hry. Veľmi, veľmi rád! Až tak veľmi, že sa rozhodol nahrávať svoj gameplay a uploadovať na youtube, zatiaľ čo videohru sprevádza jeho „komentár". Za tým „komentárom" sa neskrýva nič odborné, ale obyčajná reakcia, ktorú by mal ktokoľvek, keby tie hry hral. Kričanie pri hororových hrách, smiatie sa pri hlúpych hrách... a veď to poznáte.

Dnes je tento mladý Švéd známy ako Pewdiepie a na Youtube má najviac užívateľov prihlásených na odber! Jeho prácou však nie je nič iné, než hranie videohier, natáčanie svojich prehnane hlúpych reakcií, ktoré potom ukáže celému svetu. Myslím, že dospelí ľudia ho nesledujú. Ale keďže youtube je prístupný aj osem ročným deťom, ktoré hlavne v Amerike nemajú toho veľa na práci, iba ak to hranie videohier, každým pozretím jeho videa mu pomáhajú zarábať „ťažké prachy".

Ian Hecox a Anthony Padilla

Veľmi slávna dvojka na Youtube, Smosh. Ich videá som nikdy nemohol dopozerať. Sú totálne hlúpe, detinské, nepredpovedateľne  predpovedateľné. Žiaľ to je presne to, čo dnes ľudia považujú za vtipné, takže za sú v top trojke najslávnejších ľudí na youtube a tiež zarábajú milióny. Mimochodom, keď sa bavíme o tých miliónoch, hovorím len o zárobku z pozretí. Avšak Youtuberi dostávajú, samozrejmé, desiatky až stovky komerčných ponúk, za ktoré si tiež nabalia nemálo peňazí.

 

Takýchto príkladov by som mohol vymenovať desiatky, stovky! Keď sa pozriete na Youtube Top 100 a odrátate asi 18 hudobných Vevo kanálov, tak tretina z týchto Youtuberov sú hráči videohier a je tam menej kanálov so serióznym obsahom ako prstov na vašej ľavej ruke.

Vezmite si napríklad PSY a ich slávne Gangnam Style. Prečo zožali toľko úspechu? Možno to ani sami nemali v pláne, ale vyrazili na trh, keď sa práve oslavovali tieto vlastnosti: sprostosť (pamätám si, že aj na základnej škole bol najvtipnejší ten najsprostejší... často som to bol ja), (pod)priemernosť (video neponúka nič intelektuálne, nič, čo by človeku odovzdalo, navyše je v jazyku, ktorému okrem krajanov nikto nerozumie), náhodnosť alebo nepredvídateľnosť (to súvisí so sprostosťou, neviete, čo aktéri vo videu ešte vymyslia), šok (byť tak sprostý, že už nikto nedokáže predvídať, čo urobíte v ďalšej sekunde).

Je ľahšie urobiť niečo šokujúce, hoci je to obsahovo úplne mizerné, ako niečo krásne, čo ľudí nechá žasnúť nad svojou neuchopiteľnou nádherou. Ale výsledne zožnú oba produkty rovnaký úspech. Ak vôbec... Dnes ľudia považujú za úspešných Rytmusa, Miley Cyrus, Britney Spears, Justina Biebera a ďalších ľudských skrachovancov.

Je to na zaplakanie. Na druhej strane, viem aspoň, čo mám robiť, keď budem úplne zúfalý. Založím si účet na youtube a budem robiť tie najsprostejšie a najšokujúcejšie videá, aj za cenu toho, že budem považovaný za totálneho debila, ale veď to dnes ľudia milujú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?