Mojich 5 dôvodov, prečo by Rado Procházka mal byť prezident SR

Autor: Peter Zorvan | 22.1.2014 o 18:20 | (upravené 22.1.2014 o 20:21) Karma článku: 14,41 | Prečítané:  2683x

Rada som prvýkrát stretol na prednáške teórie práva na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity. Nestávalo sa to často, ale keď sa objavil, stálo to za to.  On a prezident? Vlastne, prečo nie?

Medzinárodné uznanie

Za Rada sa nebudeme hanbiť. V parlamente podával mimoriadne výkony v prednášaní efektívnych návrhov. Vďaka ohromnej usilovnosti a analytickým schopnostiam vo svete dosiahol úspech. Získal doktorát z Yale Law School, jednej z top 5 najlepších právnických fakúlt na svete vôbec. Popri tom si ešte spravil doktorát aj na Slovensku, je členom New Yorkskej advokátskej komory a stal sa prvým zástupcom Slovenska na Európskom súdnom dvore vo veku len 32 rokov. To nedosiahne len tak hockto z organizácie spojených nádorov.

 

Profesionalita – pán Doc. JUDr. PhD. J.S.D.

radopro.pngNajlepší prezidenti sú ústavní právnici, pretože najlepšia vedia, čo majú robiť. Radovo pole pôsobnosti je ústavne právo! Jeho profesionalita sa prejavuje aj v  programe. Prezident je v našej verejnosti podceňovaný a práve Rado dokáže konečne pozdvihnúť padnutú úroveň HLAVY štátu. Čím dokáže Slovensku najviac pomôcť? S čím je u nás najväčší problém – korupcia. Tá sa odvíja od súdnictva. Radov plán? Výmena vedenia ústavného súdu a to do 100 dní! Podpora nezávislých kontrolných inštitúcií! Ochrana verejnej správy pred straníckymi tlakmi! Okrem toho plánuje každý štvťrok hodnotiť plnenie vládneho programu. A môj obľúbený bod – presadzovanie ochrany pitnej vody a pôdneho fondu ako strategických surovín. Má na to prezident ústavné kompetencie? Ústava hovorí áno! Potrebujeme niekoho, kto je tak trochu ako Chuck Norris – vždy vie, kam má udrieť, ako a kedy.

 

Oddanosť zásadám

Odborne spôsobilý neznamená neskorumpovaný. Rado však nepotrebuje zdanený ľud, ktorý by ho živil. A tiež nemá obavy byť tak odovzdaný zásadám, ktorým verí. A navyše, keď sa v nerovnom boji so skorumpovanými ocitne sám, tak sa nevzdá, pretože ho stranícki kolegovia oklamali. Naopak! Zaprie sa, vystúpi zo strany a v presvedčení pokračuje ďalej. Lebo svoju funkciu nechápe ako poctu, ale ako službu verejnosti. Pretože o tom je rés publica. Je taký Radoslav Procházka? Prečo nie?

 

Alfa sám

Slovami Ivety Radičovej by to mohla  byť nevýhoda. No práve taký prezident bude užitočný. Podľa ústavy prezident nepodlieha žiadnym príkazom. Podľa reality – pokiaľ nie sú od príslušnej vládnej strany. Garanciou je nielen nezávislosť ale hlavne odolnosť. Radičová bola perfektným príkladom správnej političky, ale chýbala jej odolnosť. Rado ju má. Spočíva v jednom fundamentálnom základe: Rado Slovensko nepotrebuje a preto ho miluje. Bohatstvo by hľadal v Amerike, moc a popularitu v právnickej firme, šťastie v rodine. Radova kandidatúra je poctivá služba verejnosti. A na pomoc sa k nemu pridalo 200 dobrovoľníkov takže nakoniec nie je až tak sám. Ale alfa je stále. A Alfa je ďalší dôvod, prečo je taký odolný

 

Veľké ego

rado.jpgSpomínate si ako Václav Klaus držal v šachu celú Európsku úniu keď bol vo funkcii? Bez ohľadu na kontext – Slovensku chýba štátnik – to je politik, ktorý prestane pritakávať na povely strán alebo verejnej mienky (alebo finančných skupín) a koná podľa svojho vlastného najlepšieho svedomia a vedomia. Taký človek koná často potom aj najlepšie v záujme krajiny, ktorú reprezentuje. To dokáže len človek so silným egom, ktorý si uvedomuje svoje silné stránky a bez váhania ich uplatní, keď to považuje za potrebné. Nepotrebujeme nacionalistu, potrebujeme štátnika. A to urgentne!

 


Dokonalý prezident? Prečo nie?

Konečne sa naskytla ďalšia možnosť zvoliť schopného, spôsobilého, oddaného a morálneho človeka na post ústavného činiteľa. Šanca aká sa u nás často nevidí.  Všetky kľúčové vlastnosti na riadny výkon úradu hlavy štátu sa spájajú len v jednom mene. Ja toto meno vo voľbách určite podporím!

Radove Slová : „Tu som doma, tu chcem prispieť k spoločnej hrdosti a tu sa znovu hlásim do služby s jediným motívom: nasadiť svoju odbornosť na ochranu vašich práv. Je to moja povinnosť.”

Som dobrovoľník kampane Rada Procházku. Ak chceš, môžeš sa pridať aj Ty! Nájdeš nás na podporujemrada.sk.

my.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?