O Radovi a jeho ľuďoch (prevažne nevážne)

Autor: Peter Zorvan | 13.2.2014 o 12:12 | Karma článku: 13,32 | Prečítané:  6381x

Musím sa hneď na rovinu a čestne priznať, že hoci si to budem asi strašne vyčítať, prvého kola prezidentských volieb 15. marca  sa nebudem môcť zúčastniť. O to viac však dúfam, že sa zúčastnite vy!

Celý priebeh prvého kola budem sledovať  spoza kanála La Manche.


neradsiprochazku.jpegDruhé kolo si však nenechám ujsť, hoci za cenu cca 150 libier a vymeškaných pár hodín, čím si môžem spôsobiť nepekné problémy. Ale to budem riešiť za pochodu. Dáko to už vykryjem. A čo si Ty urobil pre slovenský romantizmus?

Chcem byť aktívny občan, lebo mi nie je jedno, kto mi tu bude štyri roky vládnuť a zastupovať moju krajinu.

Pokiaľ ide o tie moje výčitky pre neúčasť na prvom kole - snažím sa ich vykompenzovať aspoň dobrovoľníctvom. Rozhodol som sa pomôcť v kampani (a teraz si hovorte, čo chcete) Radovi Procházkovi. Oslovil ma programom, charakterom, víziou a odhodlaním.

 

S jeho dobrovoľníkmi (RADOstní ľudia, radostní!) som už prežil nejaký ten piatok, a hoci len virtuálne. Musím uznať, že je to ten najzvláštnejší kolektív, v akom som kedy pracoval. Okrem toho, že „vidia veci inak", majú napr. veľký zmysel pre humor. :-)

Koho teda napadne skombinovať slovenské prezidentské voľby s témou South Park? V rámci skupiny dobrovoľníkov som sa dostal do kreatívneho laboratória na tvorbu virálnej kampane, odkiaľ pochádza aj tento kozmický klenot:

mezenska.jpeg

Dosť sme sa pri tvorbe zabavili, a výsledkom je čosi,  čo je kreatívne, technicky nenáročné a hlavne sranda. Možno za to nemáme státisíce lajkov, ale originálne zdieľanie nadšenia z kandidáta je odmenou samou o sebe.

asifico.jpeg

Plánujeme vytvoriť celú sériu takýchto fan-art obrázkov. Nehovorím to preto, že by boli moje, ja som ich nerobil. Vlastne ani neviem, kto ich robil, ale majú svoj štýl.

bardos.jpeg

Podľa mňa sú celkom presvedčivé, no nie?

neviemkto.jpeg

Tento viral sa mi osobne páči najviac! Proti Kňažkovi nemám nič, ale tú marihuanu či vlastne hašiš veľmi jeho ľudia nevychytali:

knazko.jpg

Úprimne, nemám veľmi rád ľudí, ktorí sa berú príliš vážne. Musí byť RADOsť urobiť si srandu aj sám zo seba. Nieže by bol Rado práve ten, kto to pravicovému voličovi zjednodušil, ale buďme úprimní: postaviť na čelo „Ľudovej platformy" pána Hrušovského, to si priam pýta roztrieštenosť. Samozrejme, oveľa krajšie by som si to vedel predstaviť, keby celá pravica podporila môjho kandidáta... Som preto farizej?

liderpravice.jpg

Boromir je môj obľúbený hrdina z Pána prsteňov. Vždy keď vidím obdobnú karikatúru, je mi do plaču. Pravý fanúšik pochopí! Rytíř Gondoru!

boromir.jpeg

Jeden prsten vládne všem,

jeden jim všem káže,

jeden všechny přivede,

do temnoty sváže.

ficodarklord.jpg

Veľa sa o tom v médiách nehovorí, ale Rado pomáha Kremničanom v boji o ochranu ich kraja dlhé roky. Začal však dávno pred vyhlásením svojej kandidatúry, a nie je to tak marketingovo vďačné, ako vzdávať sa ešte nenadobudnutého platu.

KremnicaOKweb_zpsaa2wersq.jpg

Všimli ste si, ako skvelo sa dá zahrať s Radovým menom? My Radovi dobrovoľníci už pomaly aj komunikujeme v Rado-šifrách. Rado si s hRadom hravo poradí. Robíš mi RADOsť. Procházka rajskou záhradou (to je podľa mňa naj odfajč :-)). A trochu agitácie nikdy nezaškodí:  Vítame všetkých do našich Radov, v ktorých nie je hanbou byť len Radovým členom.

chcemmatrada.jpeg

Myslím, že ak chceme pomôcť Slovensku, musíme začať dobrovoľníctvom. Ak budeme čakať, kým nám niekto za všetko úsilie zaplatí, veci sa nepohnú rýchlym tempom. Ale koniec koncov, každá práca sa vráti. Svoje by vedeli povedať napríklad aj slovenskí vedci, ktorí pracujú spravidla s desaťkrát menším kapitálom ako v zahraničí.

VedciOKweb_zps47vfqj6y.jpg

AntiFico kampaň nesmie chýbať. No táák! Všetci ju majú!

hohoh.jpeg

A ešte jedna, taká aktuálna:

alibaba.jpg

Nuž, prieskumy veľmi nenasvedčujú tomu, že vyhráme stopercentne, ale oplatí sa bojovať aj v prípadoch, keď odds may not be in our favour. Rado je dobrý kandidát a z vedúcej trojice stredopravých uchádzačov o prezidentský post má podľa mňa najväčšie šance poraziť Fica práve on. Myslím si to, a to ešte neboli televízne debaty, kde Rado bude určite výborný! Podľa mňa v nich Rado Fica rozmetie ako vrece zemiakov. Ale aj keby nie, radšej sa postavím za niekoho, o kom som presvedčený, že bude najlepší prezident, než by som sa mal zas podradiť teórii „menšieho zla".

prochazkamvk.jpeg

A čo namiesto záveru? Nuž, rozhodol som sa venovať svoj čas a priestor na mojom osobnom blogu pár veciam z našej dobrovoľníckej činnosti. Každý už nech si to vezme, ako chce. Pre niekoho je to ďalší blbý píí áár článok, pre niekoho zas propaganda. Pre mňa to je ale ďalší z článkov, aké píšem rád. A napokon - toto je osobný blog, nie denná tlač. A ľudia si sami vybrali, že to budú čítať.

Mám túto dobrovoľnícku zodpovednosť rád, vidím v tom zmysel. Môžem si povedať, že sa snažím robiť niečo pre Slovensko, aj keď s výberom kandidáta nemusia všetci súhlasiť. Stačí väčšina :-). Myslím, že verím v toho správneho človeka. A je príjemné pracovať s ľuďmi, ktorí sú na Slovensko hrdí, aj keď sa práve nehrá/nevyhráva hokej. A, samozrejme, fandíme našim!

 

Ak sa vám tento článok, páčil, vďaka - RADO sa stalo!

P.S. pre Moniku F. B. a spol, ktorí si myslia, že Rado  vyzerá ako krt, on je v skutočnosti elf! (A dôkaz, že si srandu vieme spraviť aj zo seba! Ten Pán prsteňov skrátka letí!!)

elfnahrad.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?