Rado, dobrý boj si bojoval!

Autor: Peter Zorvan | 18.3.2014 o 11:18 | (upravené 18.3.2014 o 11:26) Karma článku: 18,02 | Prečítané:  1447x

Ako tím líder v skupine dobrovoľníkov podporujúcich Rada Procházku mám aj ja k výsledku volieb čo to povedať. Skutočne som od začiatku až do poslednej chvíle veril, že Rado to môže vyhrať. Medzi dobrovoľníkmi sme si vytvorili nový idióm: „Procházkova prehra" - prehra, ale s takými ziskami, že ešte jedna taká bitka a Rado vyhral. Bitka, ktorá sa môže odohrať už v roku 2016.

Rado počas kampane urobil obrovský osobnostný krok vpred. Zo začiatku mu možno aj právom vyčítali samotárstvo a aroganciu. Za ten čas si však osvojil prístup, ktorý oslovil 400 tisíc Slovákov. Ukázal sa ako mimoriadne ľudský, úprimný politik, ktorý sa na nič nehrá a myslí to vážne. Počas kampane získal ľudí, s ktorými môže počítať v ďalšej spolupráci. Teraz sa Facebookom šíri vlna popularity spontánne vytvorenej skupiny „Rado za premiéra". Ešte viac ľudí, ako ho v sobotu volilo za prezidenta, verí, že ako premiér dokáže oveľa viac.

Možno vyhlásiť, že Rado vo voľbách síce prehral, ale počas kampane získal najviac. Viac, než možno on sám očakával.

Dal ľuďom nádej, že si môžu zvoliť slušného človeka za svojho lídra, ktorý ich posunie vpred. Slovensko potrebuje človeka, ako je on. Mimoriadne schopného a odhodlaného človeka, ktorý je stále jedným z nás, rádových občanov.

Rado vytvoril spoločenský precedens, že šikovný a úspešný človek nemá zo Slovenska utekať, ale oplatí sa vrátiť domov a zabojovať o slušnosť v krajine. Spolu s ním si aj ľudia uvedomujú, že na tom záleží. Rado bol na začiatku sám a teraz sa teší najväčšej podpore. A pri tom nepoužil ani slabiku populizmu a netešil sa ani takej mediálnej podpore ako iní kandidáti. To o niečom svedčí.

Svedčí to o tom, že kvalita politika nie je v jeho vábivých sľuboch, ale preukázanej schopnosti nasledovať svoju víziu. A že táto kvalita predsa len vie byť na Slovensku docenená. Rado dosiahol obrovské úspechy v zahraničí. Mohol tam pokojne ostať a užívať si vilu v trópoch. Namiesto toho ukázal, na čom mu naozaj záleží. Vo mne a tisícoch ďalších aj to zarezonovalo.

Dnes zdravého patriotizmu chýba. Prevládajú dva extrémy - tí, čo na všetko vlastné nadávajú, a extrémisti, čo za všetku biedu vinia všetkých iných len nie seba samých. Teraz získal podporu niekto, kto svoju vlasť tak miluje, že jej venuje všetky svoje schopnosti a zdroje. Človek, ktorý si zároveň uvedomuje jej nedostatky a nedokonalosti, no vinu nezvaľuje na nikoho. Podpora takéhoto človeka je obrovský posun vpred v politickej kultúre Slovenska.

Slovami Rada, jeho obrovská podpora zanecháva významný odkaz. Znamená to, že svitá na lepšie časy a konečne máme šancu vyhrať. Nie nad Smerom, nie nad gorilami. Ale nad sebou samým. Že sa vieme z dvihnúť z prachu a vykročiť hrdo vpred. Rado to povedal na plné ústa: my sme tu doma. Naša krajina patrí slušným ľuďom.

Ďakujem Radovi Procházkovi a jeho 400 tisíc voličom, že mi stále dávajú nádej, že keď o 3 roky dokončím školu v Škótsku, oplatí sa mi vrátiť a usadiť sa v mojej prekrásnej rodnej zemi. Tie dva mesiace dobrovoľníctva v kampani vôbec neľutujem. Oplatilo sa!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?