Fico narobil priveľa škody, aby sme mu dali ďalších 5 rokov

Autor: Peter Zorvan | 19.3.2014 o 15:24 | Karma článku: 19,26 | Prečítané:  3370x

Po voľbách medzi „nevoličmi" Kisku a Fica panuje pochmúrna nálada. Príliš veľa ľudí je rozhodnutých radšej nevoliť, ako podporiť porážku absolútnej moci jednej strany. No v hre je príliš veľa, aby sme dovolili najväčšiemu škodcovi na Slovensku ďalších 5 rokov rozožierať našu krajinu.

Premiér Róbert Fico už u nás narobil toľko zla, že si jednoducho nezaslúži úrad prezidenta dostať. Sám to vlastnými slovami zhodnotil najlepšie, keď zase nariekal, že Slováci by si radšej zvolili antikrista ako jeho. No zamysli sa nad tým, milý Róbert. To si už na tom teda fakt zle, keď tak nábožensky cítiaci národ radšej uprednostní „diabla" pred tebou. Nechceme ťa tu. Nezaslúžiš si ani deň navyše vo verejnom priestore. Nehovoriac o tom, že služba verejnosti nie je o zásluhách. Mal by si sedieť v base a nie to ešte sa rozdychávať pred kamerami, ako veľmi Ti je ukrivdené, že ťa Slováci už majú plné zuby. Tí Slováci, ktorým si sedem rokov šliapal po krku.

Pre mňa to znamená len jedno: Róbert Fico nemá absolútne žiadne svedomie, žiadnu chrbtovú kosť. Neverí žiadnym princípom slušnosti a štátnosti. Navyše, je to jeden zbabelý človek, ktorý pred každou konfrontáciou radšej zuteká poradiť sa svojimi marketingovými expertmi, aby nestratil politické body. Takého prezidenta teda fakt nechcem.

Nie som nadšený z toho, že jeho protikandidát v druhom kole ponúka tak lacný program. Ale skutočne mi stačí krátka úvaha o tom, či si Róbert Fico úrad prezidenta zaslúži, bez ohľadu na kvality protikandidáta, aby som nakoniec prišiel odvoliť Kisku.

Môžem sa na to pozrieť aj matematicky. Ak vyhrá Fico, Smer tu bude rozožierať našu krajinu ešte ďalších 5 rokov, až do roku 2019. Ak vyhrá Kiska, o dva roky sociálnych demokratov po jednom rozoberie Radoslav Procházka v parlamentných voľbách. Teda v roku 2016 budeme konečne vidieť víťazstvo zdravého rozumu a budeme sa tešiť prvým krokom Slovenska vpred po tak dlhom čase stagnácie.

O to viac mi príde Procházkova prehra ako víťazstvo. Navyše, Andrej Kiska možno nie je tak schopný, ale bude na plný úväzok zaviazaný naučiť sa prezidentovaniu. A keď si osvojí základné znalosti, možno budeme naňho aj hrdí. To sa však nedá povedať o Ficovi. Ten sa nemusí nič učiť, má bohaté skúsenosti. Problém je v jeho skorumpovanosti a pokrivenosti. Jeho charakter by priniesol našu krajinu do už úplného úpadku a mám naozaj obavy, že by to tento krát bolo definitívne.  Dovolíte takémuto človeku reprezentovať nás? To znamená vystupovať pred zahraničnými delegátmi a určovať tak pohľad medzinárodnej komunity na Slovensko našich potenciálnych partnerov. Dáte tento mandát jasnému banditovi, alebo aspoň úspešnému podnikateľovi?

V hre je príliš veľa na to, aby sme si mohli dovoliť hazardovať s osudom našej krajiny. Slovo musí dostať budúcnosť Slovenska. Je totiž možné, že pri súčasnom geopolitickom vývoji v strednej a východnej Európe, existencia Slovenskej republiky bude vážne ohrozená. Potrebujeme hlavu štátu, ktorá sa zastane občanov. Nie námestníka oligarchov.

Po volebnej noci som sa aj ja cítil sklamane a nahnevane z výsledkov. Ale pocity nikdy nesmú zvíťaziť nad zdravým úsudkom. Musíme sa zachovať štátnicky a opäť prísť voliť, tak ako nám so vztýčenou hlavou išiel vzorom porazený Radoslav Procházka (za to si zaslúži veľa bodov!). Ficovi sa svojich voličov zmobilizovať podarí. Ak sa na to vykašleme z pocitu frustrácie, o pár rokov sa budeme pozerať, ako sa Slovensko rozpadá zvnútra. Nedopusťme to.

Tí, ktorí fakt nechcete ísť voliť, lebo vám svedomie nedovolí dať súhlas niekomu ako Kiska, pozrite sa na to od konca:

Fico svojich ľavicových voličov presvedčí. Ak teda druhé kolo volič pravice odignoruje, Fico to má vyhraté. Dovoľuje vám svedomie dať tomuto scenáru súhlas? Niekto toho prezidenta vyberie. Neexistuje tretia možnosť. To, že sa nezúčastníte nijako nikomu nepomôže. Účasťou ale môžete zabrániť tej horšej voľbe.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?